Köy'den Haberler
 • Müzik Köyü 2018 Programı!
 • Üçtelli Quartet Güney Kore'yi Büyüledi!
 • Anadolu'dan Üçtelli Ezgiler Albümümüz Yayınlandı!

Üçtelli Quartet Güney Kore’yi Büyüledi!

14. 11. 2017

Üçtellinin yaşayan, efsane ustaları ve çıraklarından oluşan Üçtelli Quartet grubu, Güney Kore’nin Jeonju kentinde, 16. Kez düzenlenen Jeonju International Sori Festival kapsamında iki konser ve bir atölye çalışması gerçekleştirdi. İlk olarak Jeonju kentinde bir atölye ve bir konser gerçekleştiren Üçtelli Quartet ardından başkent Seul’a geçerek Güney Kore’nin en prestijli mekanlarından olan BOAN1942’de konser gerçekleştirdi. Bu etkinlikler ile üçtelli bağlama ilk kez Uzakdoğu’da tanıtılmış oldu. Büyük bir ilgi ile takip edilen konserde mükemmel bir enerji ortaya çıktı. Üçtelli Quartet, Güney Kore dönüşü ise İstanbul Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda gençlerle buluştu. Etkinlikler ile ilgili videolara aşağıda bulunan linklerden ulaşabilirsiniz;

Üçtelli Quartet Sori TV Canlı Yayını (Güney Kore)

Üçtelli Quartet Workshop (Güney Kore)

Üçtelli Quartet Güney Kore Yolculuğu

 • Müzik Köyü Almanya'da

  15. 12. 2018

  Türkiye'nin ilk ve tek Müzik Köyü'nün yaratıcısı olan Müzik Köyü ekibi, 31 Mayıs-5 Haziran 2019 tarihinde seminer, dinleti ve konserlerini ilk kez yurt dışına, Almanya'ya taşıyor.

 • Başvuru Adımları

  13. 04. 2018

  Merhaba Müzik Köyü dostu, sizler için Müzik Köyü başvuru sürecini kolaylaştıracak bazı soru - cevaplar hazırladık.

 • Müzik Köyü 2018 Programı!

  09. 04. 2018

  Müzik Köyü ağacının kökleri toprakla, dalları gökyüzüyle daha sıkı sarılırken bizler, müzik ağacımızı büyütme gayretiyle hazırladığımız 2018 programını iftiharla sizlere sunuyoruz.