Köy'den Haberler
  • Müzik Köyü 2018 Programı!
  • Üçtelli Quartet Güney Kore'yi Büyüledi!
  • Anadolu'dan Üçtelli Ezgiler Albümümüz Yayınlandı!

Müzik Köyü Bad Endbach / Almanya 2019 Sanatçıları

Ahmet Tirgil
1982 Erzurum doğumlu olan Ahmet Tirgil, ilk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladı. Lise yıllarında emekli öğretmen Ali Özdolap'tan bağlama dersleri alarak müziğe başladı.
Dertli Divani
Dertli Divani, 1962 yılında Şanlıurfa’nın Kısas köyünde doğdu. Babası, asıl adı Hamdullah olan Aşık Büryani’dir. Küçük yaşlarda bağlama çalmayı öğrenen, şiir yazan ve cemlerde bulunan Dertli Divani
Kemal Dinç
Kemal Dinç 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 11-12 yaşlarında bağlama ile tanıştı, birkaç yıl içerisinde ezgileri bağlamayla icra etmeye başladı. Almanya’da Müzik Lisesi ve Konservatuvar okudu.
Mehmet Günay Eser
1992 yılında, Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelen Mehmet Günay Eser lise öğrenimini Mersin Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde 2.’lik derecesi ile tamamladı.
Mikail Aslan
Mikail Aslan 1972 de Dersim (Hozat) de doğdu. On yaşına geldiğinde ailesi ile birlikte Kayseri’ye zorunlu olarak göç etti. Lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra Malatya İnönü Üniversitesinde Matematik okumaya başladı (1991).
Özgü Bulut
Müziğe çeşitli gruplarda ve korolarda gitar çalıp şarkı söyleyerek başladı. Rotterdam Codarts’da Vurmalı Çalgılar, Oda Müziği Şefliği ve Düzenleme eğitimi aldı. Çeşitli gençlik orkestralarında çaldı, Vurmalı Çalgılar Topluluğu şef-eğitmenliği yaptı.
Sylvain Barou
Fransa’nın Breton bölgesinden Sylvain Barou kendi neslinin en iyi flütçülerinden biri kabul edilir. 30 yıldan fazladır ağırlıklı olarak geleneksel İrlanda ve Breton müziği icra eden Sylvain bu türün en heyecan verici projelerinde yer almıştır