Köy'den Haberler
  • Müzik Köyü 2023 Programı Açıklandı!
  • Üçtelli Quartet Güney Kore'yi Büyüledi!
  • Anadolu'dan Üçtelli Ezgiler Albümümüz Yayınlandı!

Aytaç Gökdağ

Proje Koordinatörü

Aytaç Gökdağ / Proje Koordinatörü

1979 yılında İzmir’de doğdu. Üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde tamamladıktan sonra bir süre çalışmalarını eğitim alanında devam ettirdi. 2010 – 2011 yılları arasında çok sevdiği müzik ile ilgili serüvenine yeni bir boyut katarak Fransa’da yaşayan önemli Jazz müzisyenleri Senem Diyici ve Alain Blessing’in müzikal projelerini yönetti.

Diğer yandan yine aynı dönemde güneybatı Anadolu’nun kültürel ve müzikal dokusunu yerinde gözlemlemek için Fethiye’ye geçti. Bölgede pek çok köyde otantik müzisyenleri yerinde görerek bazı kayıtlar yaptı. Bu alandaki çalışmaları sürdürürken edindiği deneyim ve birikim ile ağırlıklı olarak çalışmalarını müzikal projelerin üzerine kurdu. 2010 yılında Yunanistan’a giderek 2013’e kadar orada yaşadı. Yunanistan’da 2012 yılında yapılan WOMEX’te aktif olarak yer aldı.

Otuzun üzerinde müzisyen, grup ve projeyle çalışmalar yürüten Aytaç Gökdağ 2015 Ağustos’unda kurulan Türkiye’ nin ilk ve tek müzik köyünün halen proje koordinatörlüğünü yürütmektedir.