Köy'den Haberler
 • Müzik Köyü 2018 Programı!
 • Üçtelli Quartet Güney Kore'yi Büyüledi!
 • Anadolu'dan Üçtelli Ezgiler Albümümüz Yayınlandı!

Aytaç Gökdağ

Proje Koordinatörü

Aytaç Gökdağ / Proje Koordinatörü

1979 yılında İzmir’de doğdu. Türkiye’de üniversite eğitimini Felsefe, Psikoloji ve Sosyoloji eğitimi alanında tamamladıktan sonra bir süre çalışmalarını eğitim alanında devam ettirdi. 2010 – 2011 yılları arasında çok sevdiği müzik ile ilgili serüvenine yeni bir boyut katarak Fransa’da yaşayan önemli Jazz müzisyenleri Senem Diyici ve Alain Blessing’in müzikal projelerini yönetti.

Diğer yandan yine aynı dönemde güneybatı Anadolu’nun kültürel ve müzikal dokusunu yerinde gözlemlemek için Fethiye’ye geçti. Bölgede pek çok köyde otantik müzisyenleri yerinde görerek bazı kayıtlar yaptı. Bu alandaki çalışmaları sürdürürken edindiği deneyim ve birikim ile ağırlıklı olarak çalışmalarını müzikal projelerin üzerine kurdu. 2010 yılında Yunanistan’a giderek 2013’e kadar orada yaşadı. Yunanistan’da 2012 yılında yapılan WOMEX’te aktif olarak yer aldı.

2012 yılında Sia Music Management Booking Agency’i kurarak müzikle ilgili çalışmaları bu çatı altında topladı. Otuzun üzerinde müzisyen, grup ve projeyle çalışmalar yürüten Aytaç Gökdağ 2015 Ağustos’unda kurulan Türkiye’ nin ilk ve tek müzik köyünün halen proje koordinatörlüğünü yürütmektedir.

 • Başvuru Adımları

  13. 04. 2018

  Merhaba Müzik Köyü dostu, sizler için Müzik Köyü başvuru sürecini kolaylaştıracak bazı soru - cevaplar hazırladık.

 • Müzik Köyü 2018 Programı!

  09. 04. 2018

  Müzik Köyü ağacının kökleri toprakla, dalları gökyüzüyle daha sıkı sarılırken bizler, müzik ağacımızı büyütme gayretiyle hazırladığımız 2018 programını iftiharla sizlere sunuyoruz.

 • Üçtelli Quartet Güney Kore’yi Büyüledi!

  14. 11. 2017

  Üçtellinin yaşayan, efsane ustaları ve çıraklarından oluşan Üçtelli Quartet grubu, Güney Kore’nin Jeonju kentinde, 16. Kez düzenlenen Jeonju International Sori Festival kapsamında iki konser ve bir atölye çalışması gerçekleştirdi.